Damızlık Harz Roller Kanaryalar

Damızlık harz roller kanaryaların en az 1 yaşında olması gerekmektedir. 1 yaş ve üstündeki harz roller kanaryalar damızlık yapabileceğimiz türdedirler. Damızlık olarak kullanacağınız harz roller kanaryanın bakımını iyi yapmalısınız. Maması, kumu ve diğer ihtiyaçlarını giderecek şekilde güçlü bir bakım, çiftleştirme dönemi geldiği zaman size karşılığını fazlasıyla verecektir.

İyi bir damızlık seçmek için harz roller üreten kişilerden daha önce yavrusu alınmış olan kuşlardan seçmeye özen gösteriniz. Çünkü kendini ispatlamış harz roller kanaryaları seçmek her zaman daha mantıklıdır. Tabii bazı kişileri se sıfır kilometre yani kız dişi almak ister. Onlara da saygı duymak gerekiyor. Çünkü onlarda ilk defa yavru deneyimini, harz rollerin kendisinde yaşamalarını istiyorlar.

Harz roller kanaryanızı damızlık olarak seçeceğiniz zaman, erkekler için güzel ötümlü olanlarından seçmeye özen gösteriniz, dişiler için ise anaç olanlarla birlikte kız dişileri de tercih edebilirsiniz. Tek dikkat etmeniz gereken bir şey var ki; daha önce yavrusu alınmamış ve yaşı ilerlemişse o kuşu almayınız. Ama yaşı büyük olup yavru veren kuş olmuşsa onu alınız. Çünkü size deneyimli bir harz roller her zaman gerekecektir.

Saygılarımla

harzer4 harzerroller2

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir