Harz Roller Eğitim Kafesleri

Bunlar küçük boyda olan kafeslerdir, 21 x 15 x 18 gibi. Yani uzunluk 21 cm., genişlik 15 cm., yükseklik 18 cm. dir. Bu kafesler Almanya’da her tarafı kapalı olan ve sadece sık telli kapısından dışarıyı seyretmesi mümkün olan diğer bir sandık kafesin içerisine olmak suretiyle çevre ile ilişiği kesilir. Yetiştirici kapısını açmak ve aralamakla alaca karanlığı ayarlar.

Eğer eğitilecek kanarya adedi fazla ise bunlar, eğitim kafesleri içinde olarak  özel surette yapılmış çift veya tek kapılı çekmecenin (dolabın) gözlerine soy kütüğü yakınlıklarına göre tasnif edilerek altlı – üstlü ve yan yana yerleştirilir. Bu dolapların menteşe olan kapaklarında bir delik veya gerilmiş sık tel (tor) vardır.
Veya dolaplar raf şeklindedir.Çekmeceleri yoktur. Kafeslerin araları kartonla kapatılır ve çekmecelerin kapıları yerine dolabı perde asılmak suretiyle aynı vazifeye devam edilir.

Harz roller kanarya bu eğitim süreci içinde bu dolabın içindeki kafeslerde karanlıkta bekletilir. Daha sonra ise ara ara çıkararak kuşların ötümlerini dinlemelisiniz. Yarışmaya hazırlama evresi çok mühim olduğu için, bu fotoğrafta gördüğünüz eğitim dolabı veya eğitim kafesi en ideal olanıdır.

harz roller eğitim kafesi

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir