Harz Roller Eğitim Zamanı Başladı

                     Harz roller kanaryaların şu sıralar eğitim süreçleri başladı. Bu eğitim süreci 24-27 Kasım 2016 tarihine kadar devam edecektir. Malum ilk yarışma Enternasyonel olarak karşımıza çıkıyor. Federasyonun hazırladığı en güzel yarışmalardan bir tanesi. Eğitime hazır olan harz roller kanaryalar ayıklandı ve salmadan çıkarıldı. Teklendiler. Şu sıralar 1 hafta süreyle eğitim kafeslerini tanımaları amacıyla önleri açık bir şekilde bekleyecekler.

                   Önleri açık şekilde 1 hafta geçtikten sonra harz roller kanaryalarımız kapatılmaya müsait hale gelmiş demektir. Günde en az 3 defa eğitim dolabından onları çıkarıp, dinlemek gerekmektedir. Bu süreçte harz roller kanaryaları dinlemek kadar onların yemine ve suyuna da dikkat etmek gerekmektedir. Ötüm yemi olarak klasik düz yem ile şalgam karıştırılmalıdır. Şalgam tohumunun oranı arttırılarak hayvan yumuşatılmalı ve dikilmesini önlemek gerekmektedir.

                   Yarışma zamanına kadar eğitim süreci ivedi bir biçimde devam etmeli ve harz roller kanaryaları sakin tutmalıyız. Şayet hayvan kızışırsa yarışma zamanı geldiğinde hakemin önünde yapacağı nağmeleri kısabilir. Bu durum sizlere puan kaybettirecektir. Bu yüzden bu sürece özellikle dikkat etmeliyiz.

harz roller ötüşüharz edel roller ötüm videosuharz roller kanarya ötümü

Sevebilirsin...

2 Yanıt

  1. korhan dedi ki:

    elinize sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir