Kanarya Mamasında Hindistan Cevizi ve Önemi

     Kanarya maması yaparken, birçok içeriği mutlaka yumurta mamasına katıyoruz. Katkılardan ziyade içerik olarak zengin birçok besini de ilave ediyoruz. Bu besinler dahilinde bir tanesi var ki  o da Hindistan Cevizidir. Hindistan cevizinin yumurta mamasına katıldığı vakit, korkunç faydaları vardır.

     Hindistan cevizi; vitamin, antioksidan ve mineraller bakımından zengindir. Suyu, bağışıklık sistemini destekler ve anneyle bebeği oluşabilecek hastalıklara karşı korur. Hastalıklara karşı savaşan ‘monolurin’ bulunduran Laurik asit içeren bir durumu vardır. Böyle bir besinin kanarya mamasına katıldığında faydasını hayal bile edemiyorsunuz değil mi ? Evet 🙂 şu şekilde yapıyoruz. Yumurta mamasını yaptıktan sonraki süreçte, mamanın üstüne tuz seper gibi sepiyoruz. Sonra ise mamayı karıştırıyoruz. Böylece içeriğinde hindistan cevizi olarak bir kanarya yumurta maması hazırlamış oluyoruz. Hindistan cevizi, potasyum ve magnezyum açısından da çok zengin olduğu için, kuşlarmızın uzun süreli vitamin ihtiyacını karşılamada pek verimlidir. Bu verimi arttırmak adına, yumurta mamalarına katmanız kuşlarınızın bağırsaklarına da iyi gelecektir. Çünkü kuşlarda mükemmel bir biçimde bağırsak tıkanmasının önüne geçmektedir. 1 kg yumurta mamasına çeyrek avuç kadar katmanız yeterli olacaktır. Daha önce de dediğimiz gibi tuz seper misali sepmeniz fayda sağlayacaktır.

     Hindistan cevizini mama içeriğinde kuşlara sunduktan sonra kuşlarda gözle görülür bir biçimde gelişmeler görülür. hHazma iyi gelir ve sindirim sisteminin güçlendirilmesine yardımcı olur. Kabızlığı giderir ve vücudun temizlenmesine ve metabolizmanın geliştirilmesine yardımcı olur.

Saygılar…

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir